Aby vám kožené boty dělaly společnost co nejdéle, je dobré o ně patřičně pečovat. Různé druhy kůží vyžadují odlišné metody ošetření. Rádi bychom vám tedy dali pár rad a tipů k tomu, jak se o ně starat.

Nové boty je třeba prošlápnou. Pokud se vám boty při prvním nošení zdají těsnější tak nezoufejte - je to tak správně. Kůže potřebuje chvilku času, aby se přizpůsobila vašim nohám.

Je dobré boty střídat. Zejména při dešti či zvýšené potivosti nohou. Je nutné počítat s tím, že při provlhnutí může useň, zvlášť v místech bez podšívky, částečně pouštět barvu.

Provlhlou obuv nikdy nesušte přímo na topení. Vždy použijte napínáky nebo boty vycpěte novinovým papírem a nechejte volně proschnout při pokojové teplotě. Zabráníte tím ztvrdnutí usně a možnému popraskání. Po vyschnutí aplikujte impregnační prostředky.

Pravidelně obuv ošetřujte doporučenými čistícími prostředky a chraňte ji před silným promáčením, stykem s chemikáliemi či rozpouštědly. Nikdy boty neperte.

Nenoste boty nezašněrované, ale vždy řádně zašněrované. Kožená podšívka je sice velmi odolná, ale mohlo by dojít k jejímu poškození. Při nazouvání a vyzouvání mějte boty plně rozepnuté. Používejte nazouvací lžíci.

×